Sieci konkurują już o obsadzenie BTS na końcoworocznych rozdaniach nagród

Oficjalnie rozpoczęła się wojna o obsadzenie BTS na końcoworocznych galach rozdania nagród.

Wielu specjalistów z branży, którzy pracują nad rozdaniami nagród i festiwalami w trzech głównych sieciach telewizyjnych, rozpoczęło projekt obsadzenia BTS.

BTS, które w tym roku znajduje się na szczycie koreańskich i międzynarodowych list przebojów, stało się istotną częścią składu tych festiwali i rozdań nagród, które kończą rok. Bez względu na to, jak popularny będzie nowy album, który może zostać wydany w drugiej połowie tego roku, wygląda na to, że w tym roku trudno będzie pokonać numery BTS.

Najnowszy album BTS „Love Yourself: Tear” został wydany 18 maja i sprzedał się w 1 664 041 egzemplarzach w maju. Oczekuje się, że liczba ta będzie jeszcze większa, gdy suma zostanie obliczona dla miesiąca czerwca.

Według Gaon Chart, był to numer 1 w miesięcznej liście albumów w maju i najwyższa miesięczna sprzedaż w historii Gaon Chart od trzeciego albumu Jo Sung Mo, który sprzedał się w 1 705 127 kopiach w 2000 roku. To spowodowało, że BTS jest pierwszym artystą, który sprzedał 1,6 mln egzemplarzy od 17 lat i 8 miesięcy.

Powód, dla którego projekt obsadzenia BTS już się rozpoczął jest również powiązany z halą koncertową. Harmonogram sali wykonawczej, programowanie transmisji i harmonogram BTS muszą być zgodne, aby zakończyć przygotowania do ceremonii wręczenia nagród. Oznacza to, że najwyższym priorytetem jest ustalenie daty pojawienia się BTS.

Problemem jest harmonogram BTS, który jest już zajęty na cały rok. Nie jest łatwo zrównoważyć światową trasę koncertową i inne harmonogramy, aby wybrać datę ceremonii rozdania nagród.

Źródło z Big Hit Entertainment stwierdziło:

„Tegoroczny harmonogram jest już napakowany. Z dodatkowymi datami na światowej trasie koncertowej są bardzo zajęci w tym roku.”

Inne źródło pracujące nad rozdaniami nagród powiedziało:

„Końcoworoczne rozdania nagród i festiwale mają miejsce pod koniec roku, więc ostateczny skład ustala się w drugiej połowie roku po zaobserwowaniu skumulowanych wyników i sum.”

Źródło kontynuowało:

„Jednak w przypadku, gdy sprzedaż utworu i albumu jest w przeważającej mierze [na czele], z wyprzedzeniem opracowują harmonogram z udziałem tego artysty, porozumiewając się z agencją. BTS ma już świetne wyniki, nawet nie patrząc na łączną sumę. Właśnie dlatego wojna licytacji rozpoczęła się od obsadzenia BTS.”


cr: (1)

16 comments

 1. Ursk Reply

  Mam nadzieję, że Big Hit da im trochę luzu przynajmniej między tymi wszystkimi wydarzeniami, przecież jak będą jeszcze mieli cały czas jakieś treningi to się naprawdę wykończą :c

 2. Sanda Reply

  Proszę nie piszcie, że oni wykończą się tak pracując bo pragnę zauważyć, że od stycznie do kwietnia byli na wakacjach i nie mieli żadnych aktywności. Jedynie pracowali w domach nad muzyką (nie wszyscy) i mieli serio dużo luzu. Teraz również BTS są na wakacjach i udają się w prywatne podróże. Więc nie, oni nie zarachowywują się na śmierć. Owszem, kiedy jest comeback pracują dużo, ale nie tylko oni, taki jest showbiznes. BH serio o nich dba i daje dużo wolnego biorąc pod uwagę ich rozchwytywanie. Oczywistne jest to, że juz teraz mają zapchany grafik bo daty tras trzeba ustalić wcześniej, dochodzi do tego planowanie albumu i gale najpewniej w również w USA. Ale to wszystko plany, a nie praca każdego dnia w roku po 11h.

 3. Army Reply

  Nie rozumiesz bo nie są z kraju w którym przeważa język angielski w utworach?
  Wygoogluj sobie, pooglądaj filmiki o ich początkach. Nie mówię, że każdy musi lubić ich twórczość, ale szacunek za ich pracę jest jak najbardziej należyty.

 4. Suzzzi Reply

  A dla.czego oni? Nie ma innych grup? Jest 137 3 72636287373 grup kpop które też chciały by się na takiej gali pojawić a mogą o tym zapomnieć.

  • vet Reply

   Bo przemysł muzyczny to nie koncert życzeń i szlachetna paczka, a biznes

 5. Patapiana Reply

  Chcieć, a móc to dwie różne rzeczy. BH bardzo dobrze promuje chłopaków, pcha ich do przodu, a samo BTS po prostu ma to coś. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że chłopcy wyróżniają się z pośród tłumu zespołów, bo jako jedyni w pełni mnie sobą zaciekawili. Ps. Na co dzień słucham muzyki rockowej, więc to mówi samo za siebie, MIC Drop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *