Członek MASC, ACE opuszcza grupę, po tym jak wyszło na jaw, że znęcał się nad Chibinem

26 lipca Chibin (MASC) opublikował na Instagramie niepokojący post, w którym napisał, że został zaatakowany fizycznie przez swojego kolegę z zespołu, którego we wpisie nazywa „hyungiem”. W poście nie zostało podane imię napastnika, biorąc jednak pod uwagę, że Chibin napisał: „Jesteś jedyny, którego nie obserwuję” fani szybko domyślili się, że chodzi o ACE

 

Następnego dnia Chibin opisał cały incydent, nadal nie zdradzając imienia napastnika. Wyjaśnił, że w marcu tego roku, jeden z „kolegów” rozgniewał się na niego, za pożyczoną parasolkę. Klął i krzyczał, a chwilę później doszło do rękoczynów. „Hyung” złamał parasol o kamienną ścianę i użył ostrych zakończeń, aby uderzać nimi Chibina w twarz i głowę. Reszta zespołu próbowała interweniować, jednak napastnik odepchnął ich, bijąc i kopiąc w złości młodszego kolegę. Chibin doznał urazu głowy.

28 lipca ACE sam potwierdził, że jest napastnikiem, którego opisał Chibin. Oświadczył, że opuścił grupę i weźmie odpowiedzialność za napaść. W długim wpisie na Instagramie napisanym w dwóch językach: koreańskim i angielskim przeprosił za ten incydent. Sprzeciwia się jednak niektórym fragmentom historii Chibina, twierdząc, że są niezgodne z prawdą.

ACE opublikował także utwór na SoundCloud i Instagramie z tekstem, który agresywnie kwestionuje relację Chibina z tamtejszej nocy:

 

Jakby to była jednostronna napaść

Jeśli się nie odezwę, pewnie napiszesz kolejne części swojej beletrystyki 

Nie, nie jestem już śmieciem, nie, nie jestem już śmieciem.

Zanim mnie wyrzucą, muszę napisać swoją wersję historii. „

 

View this post on Instagram

안녕하세요 에이스입니다. 먼저 많은 분들께 심려 끼쳐드려 죄송합니다. 우선, 저를 믿어주시고 사랑해주셨던 팬분들께 너무 죄송합니다. 그리고 함께했던 멤버들에게도 미안한 마음뿐입니다. – 전후 사정과 제 의중을 떠나 결과론적으로 제가 행한 행동에 대한 잘못을 인정합니다. 그렇지만 우산을 돌담에 부러뜨려 흉기로 만들었다거나, 당시 저를 말리는 멤버들에게 폭행을 가했다는 점은 절대 사실이 아님을 알려드립니다. – 또한 5개월간 사과 한번 없이 잠적했다는 말도 사실이 아니며, 공백 기간 동안 모든 책임을 지고 팀 탈퇴를 비롯한 회사 계약을 해지, 경찰 조사까지 완료한 상태입니다. – 한쪽의 일방적인 주장으로 마스크를 아껴주셨던 팬 분들, 마스크 멤버들, 그리고 소중한 주변 분들께서 두 번 다시 상처받는 일이 없었으면 좋겠습니다. – 제 미성숙함에 통감하며 다시 한 번 죄송하다는 말씀을 드립니다. 앞으로도 마스크를 응원하며 많은 관심과 아낌없는 사랑 부탁드립니다. – This is ACE Firstly I would like to sincerely apologize to our fans, the public and to our members for arousing criticism. I would like to apologize from the bottom of my heart to our fans who have believed in me and supported me. I would also like to apologize to my members who have come this far with me together. – Asides from whatever situation and my intentions at the time of the incident, and based on the result of the incident, I would like to admit to the fault in my actions of that day. However, never did I break an umbrella on a brick wall to make a weapon or assault my members as they were trying to prevent me. I would like to state that these accusations are comepletely false. – Furthermore, accusations that I disappeared without contact for 5 months without a single apology is completely untrue. During this period of inactivity, I took full responsibility for my actions by leaving the group, ending my contract with the company while also undergoing and completing a police investigation. – I wish that the fans who supported MASC, the MASC members and the people I love are not hurt or taken aback by these one-sided accusations. – I am fully aware of the immaturity of my actions. I would like to once again apolgize for my actions. I will continue to give my support for MASC. I ask that you also continue to give your love and support for MASC.

A post shared by @ aceseaaiite on

 

Chibin natychmiast zareagował odpowiadając kolejnym postem, w którym zaprzecza wersji napastnika i udostępnia zrzuty ekranu fragmentów wiadomości jakie otrzymał od ACE na początku roku. Wyjaśnia także, że na zrzutach ekranu, nadawca jest  „nieznany”, ponieważ ACE usunął konto na KakaoTalk zaledwie dwie godziny wcześniej.

Wiadomość z 19 marca: ACE pyta czy Chibin czuje się lepiej i obiecuje, że opuści grupę, dodając: „To nie przez ciebie odchodzę, więc mam nadzieję, że nie weźmiesz tego do siebie.

Wiadomość z 11 marca: ACE pisze, że tęskni za Chibinem i tak się o niego martwi, że nie może spać.

 

Chibin: „Nie wiem co on miał w głowie publikując utwór z takim tekstem.”

 

„Nigdy nie prosiłem go, aby opuścił grupę … Byłem tym, który pierwszy wyciągnął rękę do zgody.”

 

Chibin ujawnił nawet, że po incydencie zaproponował ACE by zamieszkali w jednym pokoju.

„Moja mama powiedziała, że czasami napastnik przeżywa zajście bardziej niż ofiara. –  Hyung, rozumiem, co musisz czuć.

Napisałeś: „Jakby to była jednostronna napaść…”

Teraz widzę, że próbujesz chronić własną skórę. Do końca pozostajesz samolubną osobą, która myśli tylko o sobie.

 

Zdjęcia w moim wpisie potwierdzają, że to napastnik napisał, że opuści grupę, nie ja.

Chciał się ze mną pogodzić, ale nigdy nie przyszedł do mnie do szpitala.

Chciałbym także podkreślić, że nigdy, przenigdy mu nie groziłem – jak opisuje to w swoich tekstach. Jego twierdzenie, że wycofał się zaskoczony podczas wymachiwania parasolem, bo zacząłem przeklinać to absurdalne kłamstwa. Wszyscy członkowie znają prawdę. Z wyjątkiem lidera i mojego przyjaciela Moonbonga, którzy nie byli obecni podczas incydentu, reszta zespołu była na miejscu!

 

Ty, który nawet nie przeprosiłeś szczerze. Wydaje Ci się, że wiesz co jest prawdą? Kto tu pisze fikcję… Komu ludzie uwierzą?

To Ty jesteś winny.

Biłeś mnie i Moonbonga po głowach, nie jeden raz.. Zawsze byłeś w centrum sporów w naszym zespole…  Ty, który zostawiłeś cały zespół godzinę przed nagraniem wychodząc ze studia i przeklinając tak głośno, że wszyscy idole wokół słyszeli… Ty, który pijany dzwoniłeś do mojej mamy, płacząc do słuchawki…. Moja mama Ci wybaczyła, broniła Cię..

Ty się nigdy nie zmienisz. Zostawiłeś nas na 5 miesięcy, znikając bez śladu, bez wiadomości…

 

Napisałem to w emocjach i w pośpiechu. Wybaczcie niewyjaśnione szczegóły. Dziękuję wszystkim, którzy doczytali do końca.

 

MASC zadebiutowali jako grupa czteroosobowa w 2016 roku. Chibin dołączył, wraz z innymi nowymi członkami w 2017 roku. Ich ostatni comeback miał miejsce w ośmioosobowym składzie z piosenką “Do It.”


src: (1)

 

9 comments

 1. Julka Reply

  Straszne, jak to ludzie muszą mieć posrane za przeproszeniem w głowach.

 2. Viki Reply

  To dlaczego inni członkowie nie powstrzymali A.C.E ?
  Ja rozumiem, że on ich odpychał, no ale błagam…4 facetów nie umiało powstrzymać jednego?
  Chinbin też powinien się bronić bardziej.
  Mam nadzieję, że A.C.E poniesie surową odpowiedzialność za wszelkie uszczerbki na zdrowiu innych.
  Tego nie zapomni się mu już nigdy.

 3. Akkinda Reply

  Zastanawia mnie, dlaczego dopiero teraz po kilku miesiącach zaczyna o tym pisać na instagramie? A ACE dopiero teraz odchodzi, a nie wcześniej jak obiecał? I jeszcze wiele rzeczy jest niewyjaśnionych. Jedno jest pewne – ACE ma po prostu problemy z agresją i powinien to leczyć. Takie rzeczy wbrew pozorom zdarzają się często – głównie przez stres. Było już parę przypadków trainee, którzy mieli zadebiutować ale przez problemy psychiczne (w tym właśnie agresję i dwubiegunowość)ostatecznie nie mogli. Ale czasami się to udaje i potem właśnie już kiedy są idolami, dochodzi do takich rzeczy.

 4. Suzzzi Reply

  Jak agencja i staff oraz inne obecne na miejscu osoby mogły doprowadzić do takiej sytuacji… to jakiś absurd nikt nie zareagował.
  Może teraz sytuacja się uspokoi.

 5. M. Reply

  Ja uważam że niepotrzebnie to publikował, oni powinni takie sprawy załatwić między sobą – z menadżerem na czele, prywatnie a nie odwalać publiczne szopki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *