Byli członkowie BEAST mieli być „specjalnie traktowani” przez uczelnię. Around Us Entertainment odpowiada na zarzuty.

12 sierpnia serwis informacyjny “8 O’Clock News” doniósł, że byli członkowie grupy BEAST: Yong Junhyung, Jang Hyunseung, Yoon Doojoon oraz Lee Gikwang  mieli otrzymać pełne stypendia na 4 lata studiów na uczelni Dongshin University, mimo iż nie uczęszczali na zajęcia.

Agencja Highlight, Around Us Entertainment odpowiedziała na kontrowersyjne doniesienia, publikując specjalne oświadczenie.

 

W 2010 roku cała czwórka idoli rozpoczęła studia na tej samej uczelni, jednak wybrali różne kierunki: Yong Junhyung i Jang Hyunseung – wydział muzyki, Yoon Doojoon i Lee Gikwang – specjalizację związaną z przemysłem rozrywkowym. Po tym jak ukończyli naukę przenieśli się na inne uczelnie.

 

Program informacyjny stacji SBS ujawnił listę studentów z 2011, widniały na niej nazwiska byłych członków zespołu BEAST. Obok ich imion znajdował się jednak znak „X„. Według jednego z pracowników Dongshin University, „iksem” oznacza się studentów, którzy nie uczęszczają na zajęcia.

Ponieważ w 2011 roku chłopcy członkami grupy BEAST, zarządzanej przez Cube Entertainment, agencja ta wydała krótkie oświadczenie, zaznaczając że menadżerowie, którzy w tamtych czasach zajmowali się zespołem już u nich nie pracują i nie ma nikogo, kto znałby szczegóły dotyczące ich studiów.

 

 

Jeszcze tego samego dnia, aktualna agencja: Yong Junhyunga, Yoon Doojoona i Lee Gikwanga, Around Us Entertainment wydała szczegółowe oświadczenie w tej sprawie:

 

“Witajcie! Z tej strony Around Us Entertainment.

Po pierwsze chcielibyśmy przeprosić fanów, którzy są zapewne zaskoczeni, tymi niespodziewanymi i kontrowersyjnym doniesieniami dotyczącymi studiów Yoon Doojoona, Yong Junhyunga oraz Gikwanga na Dongshin University.

Zgodnie z tym co zostało podane we wiadomościach, trzej byli członkowie BEAST, aktualnie członkowie Highlight, rozpoczęli studia na Dongshin University w 2010.
Jednakże chcielibyśmy zauważyć, że w procesie ich rekrutacji nie miało miejsca nic niezgodnego z prawem i nie zostali oni w żaden sposób „ulgowo” potraktowani. Nieprawdą jest również, że przez swoje nieobecności w ogóle nie uczestniczyli w życiu uczelni. 

Jako idole, byli zajęci pracą: promocjami, występami, koncertami, nagrywaniem nowych albumów. Ich ówczesna agencja (Cube Entertainment) zarządzała ich grafikiem, a oni za nim podążali. W trakcie procesu rekrutacji, to uczelnia, Dongshin University skontaktowała się z nimi jako pierwsza. Kontakt z uczelnią odbywał się przez agencję (menadżerów). W trakcie dodatkowej rekrutacji Yong Junhyung dostał się na kierunek związanym z muzyką, natomiast Yoon Doojoon i Lee Gikwang dostali się na swój wydział bez dodatkowych procesów.

Uczelnia przyznała, że chciała dać członkom BEAST „specjalne stypendia”, ponieważ posiadanie ich na liście studentów podnosiło rangę uczelni i było dla nich reklamą. 

To prawda, że byli członkowie BEAST nie mogą porównywać się z innymi studentami, w kwestiach obecności. Aczkolwiek, warto podkreślić, że pracowali oni na rzecz uczelni jako jej ambasadorzy, starali się uczęszczać na zajęcia, pisali egzaminy, a także pojawiali się na różnego rodzaju wydarzeniach organizowanych przez placówkę. Jeśli ze względu na promocje nie byli w stanie pisać egzaminów w wyznaczonych terminach, uczelnia wyznaczała im inne. Mimo to, członkowie zawsze żałowali, że nie mogą uczęszczać na wszystkie zajęcia, tak jak ich koledzy.

Jeszcze raz, chcielibyśmy przeprosić fanów, studentów i wszystkich, których te informacje zaskoczyły.

 

 

Cube Entertainment, która wciąż zarządza promocją Jang Hyunseunga skomentowała:

“W tej chwili robimy co w naszej mocy, by sprawdzić czy informacje podane przez “8 O’Clock News” są prawdziwe. Menadżerowie i część personelu, która w tamtych czasach współpracowała z członkami grupy odeszła. Postaramy się jednak z nimi skontaktować, by dostarczyć Wam prawdy. Jak tylko nam się to uda wydamy szczegółowe oświadczenie w tej sprawie”. 

 

 

Boy band BEAST zadebiutował w 2009 roku i promował się aż do 2016. Jang Hyunseung opuścił zespół, a reszta członków nie przedłużyła współpracy z Cube Entertainment i zadebiutowała ponownie pod skrzydłami nowo założonej agencji Around Us Entertainment, jako Highlight w 2017 roku.

 


src: (1) (2) (3)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *