[Komentarze] Sulli uczciła pamięć Comfort women

ArtykułSulli zwiększa świadomość społeczeństwa przypominając o Memoriale poświęconym „Comfort Women”..

14 sierpnia Sulli opublikowała na swoim Instagramie zdjęcie przypominające o dniu pamięci o kobietach, które zostały zamordowane przez japońskich żołnierzy. Post ten został bardzo pozytywnie przyjęty przez k-netz (koreańskich internautów) i spotkał się z dużą krytyką ze strony j-netz (japońskich internautów).

 

 

Źródło: X Sports News via Nate

 

1.[+1,025, -61] W moim przekonaniu, Sulli to prawdziwa feministka. Robi co jej się podoba i nie obchodzi jej opinia innych ludzi, ale nie wyrządza tym nikomu krzywdy… Swoimi małymi akcjami (jak ta) pomaga innym kobietom.

2.[+930, -40] Pochwalam ten gest!

3.[+612, -43] Są ludzie, którzy nazywają Sulli wariatką, ale przyjrzyjcie się jej postom na Instagramie… Ta dziewczyna nigdy nie zrobiła niczego skandalicznego… No chyba, że skandalem jest chodzenie bez stanika, dla własnego komfortu. Wyzywają ją od „dzi**k” i „atencjuszek”, chociaż na mój gust dziewczyna, nie próbuje wywołać żadnego skandalu… Myślę, że to media miały duży wpływ na zniszczenie jej reputacji. Szczerze mówiąc, ostatnio pojawiło się sporo „instagramowych atencjuszek”, bardziej zasługujących na krytykę.

4.[+37, -17] Dumnie chodzi bez stanika i przypomina o kobietach, które padły ofiarami japońskich żołnierzy. Sulli to prawdziwa feministka ~ Ma moje pełne wsparcie! ♡.♡

5.[+28, -4] Tak wiele osób zapomniało o tym dniu. Jestem zaskoczny/a, że Sulli o nim wspomniała.

6.[+26, -8] Takie życie, jednego dnia otrzymujesz pochwały, innego spływa na ciebie fala hejtu. To czego doświadczysz w młodości ukształtuje Twój charakter w przyszłości. Myślę, że Sulli pięknie dojrzewa i wkrótce odniesie prawdziwy sukces jako dorosła osoba. Swoją postawą i mądrością wniesie więcej dobrego do show biznesu.

7.[+24, -3] Nie rozumiem czym Sulli zasłużyła sobie na swój negatywny wizerunek, przecież nie zrobiła nic złego. Nie złamała prawa, nie jest kryminalistką.

8.[+24, -4] Teraz to naprawdę pokazała co oznacza zdjąć stanik. 

9.[+21, -16] Piękny gest~

10.[+17, -4] Sulli to prawdziwa feministka… nie jak te zakłamane feminazistki.

11.[+13, -0] Sulli nigdy nie zrobiła nic co miałoby zły wpływ na innych ludzi.

12.[+11, -1] Jest zupełnym przeciwieństwem tej całej Han Seohee, która uważa się za feministkę i głosi ich poglądy tylko dla zarobków. Sulli to prawdziwa feministka.

 

 

ArtykułPost Sulli stał się przedmiotem sporu pomiędzy koreańskimi a japońskimi internautami. 

 

Źródło: Newsen via Nate

 

1.[+553, -26] Wspieram Cię Sulli! Cała Korea stoi za Tobą murem.

2.[+458, -12] Tylko spójrzcie na te małpy powtarzające jeden po drugim: „dobra robota Sulli”. 

3.[+377, -7] Sulli nie wspomniała ani słowem o Japonii, ani nie prosiła ich o przeprosiny. Dodała tylko zdjęcie, które przypomina o memoriale, o dniu poświęconym pamięci ‚comfort women’. Nie rozumiem komentarzy Japończyków w stylu: „Unni, pamiętaj, że w Japonii też masz fanów” ㅋㅋㅋㅋㅋ Sulli jest Koreanką! A jeśli nie czujecie się winni i umywacie ręce od tych morderstw, to czemu w ogóle się oburzacie tą sprawą skoro Was nie dotyczy? ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

4.[+17, -1] Niech szlag ich trafi, wspieram Cię Sulli!

5.[+14, -0] Jej post miał tylko na celu zwiększyć świadomość społeczeństwa. Wiele stron internetowych poświęconych k-popowi na całym świecie przetłumaczyło jej post i wyjaśniło na czym memoriał polega. Czy Wam się to podoba czy nie Sulli jest inspiracją dla wielu młodych ludzi na całym świecie. Jedyne nienawistne komentarze jakie tu widzę, pochodzą od Japończyków, cała reszta świata ją wspiera.

6.[+12, -0] Jedna z japońskich trainee z ‚Produce 48’ przestała obserwować Sulli tuż po dodaniu tego posta ㅋㅋㅋㅋㅋㅋ zawsze uważałem, że to śmieszneg ‚Produce 101’ i Mnet to pro-japońskie organizacje ㅋㅋㅋㅋ

7.[+10, -1] Dobra robota Sulli. Przysięgam, od teraz nie powiem o Tobie nic złego jeśli nie założysz stanika.

8.[+8, -0] Sulli tym razem się popisała.

9.[+7, -0] SM jest super delikatne jeśli chodzi o kwestie związane z Japonią, ale najwyraźniej Sulli się nie przejmuje.

10.[+7, -0] „Koreańscy piosenkarze są utrzymywani przez Japonię” Przepraszam co?? ㅋㅋ Ciągle się upraszacie, żeby k-popowi idole do Was przyjechali i dali koncert ㅋㅋㅋ

 

 

 


cr: NetizzenBuzz

 

 

5 comments

 1. yankee Reply

  Wasz opis do sytuacji brzmi tak jakby Japończycy z premedytacją mordowali prostytutki ulokowane w wojskowych burdelach. Sprawa jest jednak bardziej zagmatwana, bo „comfort women” były i Koreanki i Japonki. I nie były mordowane. Owszem ginęły w czasie walk, bo podążały za oddziałami, ale poza tym wszystkie miały umowy o pracę (tak, kobiety odchodziły z domów publicznych po jej zakończeniu), opiekę zdrowotną (taką na jaką stań było upośledzone logistycznie odziały) oraz sowite pensje (które nie przechodziły przez pośredników tylko szły bezpośrednio do kieszeni kobiet). Bardzo martwi mnie fakt, że Koreańczycy zapominają, że to często ich rodacy pod pretekstem „dobrej pracy na wyspach” porywali młode kobiety lub sprzedawali własne dzieci.

 2. Suzzzi Reply

  Teraz nie powiem nic złego o tobie nawet jak nie założysz stanika… nie mogę wybaczcie…

 3. everything Reply

  Komentarz 7. z drugiego źródła… woah, dziękujemy za twoją łaskę, Sulli na pewno będzie wdzięczna…

 4. Julka Reply

  everything nie mogę przestać śmiać się z twojego sarkastycznego komentarzu. Dobre xd

 5. MagicznyKokietek Reply

  o co cho z tym stanikiem? to taki symbol wolnej kobiety, kiedy chodzi bez niego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *