BTS i BLACKPINK stają się pierwszymi k-popowymi grupami, które otrzymały nagrodę Diamond Creator od YouTube

BTS i BLACKPINK ponownie tworzą historię YouTube!

16 sierpnia BTS i BLACKPINK zostały pierwszymi k-popowymi grupami, które otrzymały nagrodę Diamond Creator od YouTube po przekroczeniu 10 mln subskrypcji na ich oficjalnych kanałach.

 

BTS opublikowało zdjęcia nagrody na Twitterze, pisząc: „Słuchajcie! Ponieważ BANGTANTV przekroczyło 10 mln subskrypcji, dostaliśmy od YouTube diamentowy przycisk. Bardzo wam dziękujemy!”. W późniejszym poście podekscytowani napisali: „Diament YouTube!!!”.

 

https://twitter.com/BTS_twt/status/1029976569010315264

 

 

Dodatkowo o 3:00 po południu czasu koreańskiego BLACKPINK miało w sumie 10,739,217 subskrypcji na Youtube, jest to najwyższa liczba uzyskana przez jedną k-popową grupę (wyłączając kanały całych agencji).

Liczba subskrybentów kanału BLACKPINK jest również drugą najwyższą, jeśli chodzi o jednego k-popowego artystę, wyższy wynik otrzymał jedynie PSY, który otrzymał swoją nagrodę Diamond Creator od YouTube w zeszłym roku.

 

YouTube nagradza twórców treści nagrodą Silver Creator za przekroczenie 100,000 subskrypcji, nagrodę Gold Creator za osiągnięcie 1 mln subskrybentów, a nagrodę Diamond Creator za 10 mln subskrypcji.

 

Najnowsze tytułowe utwory obu grup pobiły po wydaniu niezliczoną ilość rekordów na YouTube. MV do „DDU-DU DDU-DU” BLACKPINK zdobyło 250 mln wyświetleń najszybciej wśród k-popowych grup. „DDU-DU DDU-DU” osiągnęło także drugą największą liczbę odsłon w ciągu pierwszych 24 godzin od wydania wśród wszystkich MV w historii YouTube (lepszy wynik osiągnęło tylko „Look What You Made Me Do” Taylor Swift), podczas gdy „Fake Love” BTS osiągnęło czwarty najwyższy wynik.

 

BLACKPINK jest obecnie w trakcie swojej pierwszej, japońskiej trasy koncertowej, która rozpoczęła się 24 lipca w Osace. Później w tym roku planują także specjalny koncert w Kyocera Dome w Japonii, co czyni je pierwszym zagranicznym girlsbandem, który tam wystąpi.

 

Tymczasem BTS przygotowuje się do ich bardzo wyczekiwanego comebacku z repackage albumem „Love Yourself: Answer”, który zostanie wydany 24 sierpnia.

 


cr: (1)

4 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *