Prawnicy YG w trakcie przygotowań do procesu sądowego związanego z „MIXNINE”

YG Entertainment jest oficjalnie gotowe do legalnej bitwy, ponieważ w ramach przygotowań do procesu sądowego z Happyface Entertainment dotyczącego umów, które obowiązywały w „MIXNINE”, zatrudniło 3 prawników z Kim & Chang, jednej z czołowych kancelarii w Korei.

 

Happyface Entertainment, agencja Woo Jin Younga, który zajął 1. miejsce w MIXNINE”, wystawiła pozew sądowy w czerwcu tego roku, żądając odszkodowania w wysokości 10 mln won (około $9,000) od YG. Happyface zastosowało ciężką taktykę, w której zarzuca YG wykorzystanie swojego wpływu jako znaczącej firmy w branży, aby jednostronnie rozszerzyć zarządzanie grupą finałową „MIXNINE” z 4 miesięcy na 3 lata, a także naruszenie warunków kontraktu, nie obejmując wydatków trainees podczas trwania programu. Co więcej, Happyface twierdzi, że zyski z piosenek „MIXNINE” nie były rozdzielane zgodnie z ustaleniami, a decyzja o anulowaniu debiutu finałowej grupy również była jednostronna.

 

Rozprawa sądowa odbędzie się 30 sierpnia.

 


cr: (1)

9 comments

 1. ddd Reply

  Jakby YG nie było stać na zapłacenie tych 10mln… Absurd, jak dla mnie. Lepiej już pójść na ugodę i zapłacić, niż latać po sądach i psuć sobie jeszcze bardziej reputację..

 2. vet Reply

  Wycenili straty tylko na 9 tys $? To niewiele biorąc pod uwagę jak yg naruszyło umowę

 3. Ryu Rachel Reply

  Szczerze mam nadzieję, ze YG przegra cała tą sprawę i dostanie nieźle po dupie. Mam wrażenie, że podchodzi do tej sprawy z przymrużeniem oka, zatrudni najlepszych prawników, bo co przeciez może mu zrobić taka mała agencja. Wielki pan i władca się znalazł. On chyba chce to konca zniszczyć swój i tak już beznadziejny wizerunek.

 4. Suzzzi Reply

  A skąd wiesz że YG naruszyło umowę. Nigdzie ona nie została opublikowana a YG twierdzi że to właśnie tamta agencja.zaczęła stawiać warunki pomimo innych ustaleń.
  To narazie słowo przeciwko słowu… już niedługo się okaże jaka była prawda więc nie osądzajcie wcześniej.

 5. Karo ♥ Reply

  „ddd”
  Chciałabym odnieść się do twojego komentarza, bo najwidoczniej nie wiesz jakie konsekwencje niesie za sobą to, że firma pójdzie na taki układ.
  Jaki wiem YG jest jedną z trzech najbardziej znanych wytwórni płytowych jeśli chodzi o K-pop. Nie może ona pozwolić sobie na jakiekolwiek negatywne oskarżenia, tym bardziej o oszustwo i naruszenie umowy. Firma ma pod sobą wiele znanych osób które osiągnęły wiele sukcesów w branży muzycznej jak i w innych.
  Załóżmy, że firma załatwi to wszystko ugodowo, to tak jakby przyznała się do wszystkich zarzutów, a nie oszukujmy się, ta wiadomość pojawi się wszędzie (tv, gazety, internet). YG natychmiastowo traci na reputacji, a artyście również mogą na tym ucierpieć i to dość mocno.

 6. Kasiek Reply

  No tak najłatwiej zrzucić winę na YG przez reputacje ..żałosne, nie wypowiadajmy się na ten temat skoro nie znamy szczegółów. Obie agencje są siebie warte jak każda inna bo każdej jedno w głowie jak zawsze innym mnie a drugim więcej a ze YG jest duża agencja to wszystko co złe idzie na nich tak jest prościej nie? Jak wspomniałam żałosne. Bądźmy mądrzy i poczekajmy co wyjdzie w praniu zanim cokolwiek skomentujemy

 7. Kotori Reply

  Ile razy mozna powtarzać, że przed przystąpieniem do programu YG sporządziło umowy ktore małe agencje podpisały i w tych umowach był jasno określony czas debiutu i długość promocji zwycięskiej grupy. To, że YG stwierdziło, że zespół bedzie promował się 3 lata, a nie pół roku jak to było w początkowej umowie to fanaberia YG po tym jak program okazał sie flopem z oglądalnością 0.1%. Więc proszę nie wybielajcie YG gdy zasady programu były od poczatku wszystkim znane i przejrzyste.

  • Hagne Reply

   To o czym mówisz to stanowisko firmy która złożyła pozew przeciwko YG. YG z tego co pamiętam wyjaśniała tę sytuację i wyglądała całkowicie inaczej. Nie mówię, że wersja tej mniejszej agencji nie może być prawdą ale jednak może się również okazać mocno podkolorowana. Może również się okazać, że jakaś mała wytwórnia chcę się wybić na aferze z YG. Do czasu przedstawienia wyroku sądu działajmy zgodnie z zasadą domniemanej niewinności i nikogo nie oskarżajmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *