Zespół PENTAGON wpłacił datek na rzecz osób z chorobami nerwowo-mięśniowymi

Boy band PENTAGON odwiedził pacjentów Gangnam Severance Hospital’s Respiration Rehabilitation Center i wpłacił 50 milionów won ($44,500), które zostaną przeznaczone na pomoc osobom zmagającymi się z rzadkimi chorobami nerwowo-mięśniowymi.

 

Lider zespołu Hui powiedział:

„CEO naszej agencji cierpi na ALS, właśnie dlatego wiemy czym taka choroba się charakteryzuje. Niestety pojęcie ludzie o chorobach nerwowo-mięśniowych wciąż jest małe. Chorzy nie mogą liczyć na ubezpieczenia i pomoc finansową ze strony państwa. Zaczniemy więc od siebie. Nasz datek to tylko kropla w morzu potrzeb, mamy jednak nadzieję, że to pomoże nagłośnić sprawę”.

 

Zaburzenia nerwowo-mięśniowe doprowadzają do nieprawidłowej czynności nerwów oraz mięśni. Choroba Lou Gehriga znana także jako ALS czy też Stwardnienie zanikowe boczne to nieuleczalna i postępująca choroba, która uszkadza komórki odpowiedzialne za kontrolę pracy mięśni, w tym również tych odpowiedzialnych za oddychanie. Większość pacjentów umiera z powodu niewydolności oddechowej.

 

Profesor Choi Won Ah z Gangnam Severance Hospital’s Respiration Rehabilitation Center skomentował:

“Dziękujemy zespołowi PENTAGON za wsparcie. Ich pomoc nie kończy się na wpłacie pieniędzy – to dopiero początek. Przyczyniają się oni do zwiększania świadomości społeczeństwa na temat tych rzadkich chorób”.

 


src: (1)

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *