Oficjalna odpowiedź Big Hit Entertainment w sprawie nadchodzącego japońskiego single albumu BTS

Big Hit Entertainment odpowiada na medialne doniesienia, który wzbudziły sporo kontrowersji  – odnośnie współpracy BTS z japońskim producentem muzycznym Yasushi Akimoto.

13 września japońskie media Billboard Japan oraz Nikkan Sports głosiły, że BTS mają współpracować z Yasushi Akimoto nad swoim nadchodzącym japońskim single albumem. Według doniesień producent muzyczny miał napisać tekst ich nowego utworu – “Bird”.

Te informacje wywołały wiele negatywnych emocji, zarówno wśród fandomu – ARMYs jak i ogółu koreańskiego społeczeństwa. Yasushi Akimoto jest bowiem uznawany za postać kontrowersyjną, o skrajnie prawicowych poglądach. Producent miał w ostatnim czasie skandal. Dotyczył on tekstów jego utworów, które zostały uznane za mizoginiczne.

Koreańskie ARMYs domagały się odpowiedzi na te doniesienia od Big Hit Entertainment, wyrażając niepokój potencjalną współpracą i negatywnymi skutkami jakie mogłaby ona za sobą nieść.

 

15 września Big Hit opublikowało na fan kafejce zespołu oficjalne oświadczenie w tej sprawie pisząc:

“Witajcie! Z tej strony Big Hit Entertainment.

(…) Jesteśmy świadomi poruszenia jakie wywołały doniesienia o nadchodzącym japońskim single albumie zespołu, który ma zostać wydany w listopadzie.

Aktualnie w agencji trwają dyskusje na ten temat, prosimy o więcej czasu”.

 


src: (1) (2)

3 comments

  1. Alek Reply

    Akimoto nie miał żadego poważniejszego skandalu na głowie od 2011/12 roku, akualnie jest o nim cicho w Japonii, chyba że chodzi o muzykę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *