Zapadła decyzja w sprawie utworu „Bird” – współpracy BTS z Yasushi Akimoto

Big Hit Entertainment postanowiło, że nie uwzględni utworu „Bird” wyprodukowanego we współpracy z producentem, Yasushi Akimoto w nadchodzącym japońskim single albumie zespołu BTS.

 

16 września agencja poinformowała o swojej decyzji publikując oświadczenie na fan kafejce boy bandu:

“Z uwagi na problemy związane z produkcją zmieniliśmy listę utworów, które zostaną uwzględnione w zaplanowanym na listopad japońskim single albumie BTS. Przepraszamy za niedogodności.”

 

W skład albumu wejdą: japońskie wersje “Fake Love” i “Airplane pt. 2.

Bird” natomiast zostanie zastąpione remixem “IDOL” i remixem japońskiej wersji “Fake Love”.

Oficjalna odpowiedź Big Hit Entertainment w sprawie nadchodzącego japońskiego single albumu BTS


src: (1)

9 comments

 1. Clamare Reply

  Nie ma to jak krytykować zależność artystów od wytwórni w kwestii twórczości, krzyczeć aby artyści mieli wolną rękę przy tworzeniu piosenek a potem wymóc na zespole coś takiego. Przecież to był ich wybór by z nim współpracować, tyle pracowali by zadowolić fanów. Jest mi wstyd za ARMY.

  • Alots Reply

   Yasushi Akimoto jest znany w Japonii jako autor tekstów które są seksistowskie, uważam że fani mieli prawo obawiać się jego współpracy z BTS. Myślę jednak, że nawet gdyby do czegoś doszło, a pojawiłyby się komplikacje, to Big Hit podjąłby rozsądną decyzję

   • Mia Reply

    myślę że fani powinni zaufać wytwórni Big Hit i BTS. Przecież oni nigdy nie pozwolili by na to by tekst piosenki w jakikolwiek sposób obrażał kogokolwiek. Szkoda mi chłopaków którzy musieli wiele pracy włożyć w tą piosenkę zwłaszcza że jest ona przecież po japońsku. Cóż pewnie rezygnacja ze współpracy pozwoli im na uniknięcie skandalu i wyjdzie im to na dobre, ale mimo wszystko szkoda że nie usłyszymy tego kawałka. Dla mnie zrobiła się z tego niepotrzebna afera przez którą straciliśmy możliwie fajną piosenkę.

    • vet Reply

     Ekhem war of hormone ekhem jeżeli już mówimy że chłopcy nie obraziliby kogokolwiek

     • Mia Reply

      Tak szczerze to jakoś nie widzę fragmentu który by mnie obraził. Błagam może w Korei ten tekst był by gorzej odbierany (bo tam nawet jak ktoś pocałuje się na ulicy to jest wielka konsternacja XD) ale u nas? Codziennie słyszy się gorsze teksty piosenek puszczane chociażby w radiu. Do tego nie zapominajmy że tekst był napisany 4 lata temu (w 2014 roku) więc sami chłopcy się zmienili (mam na myśli że nie są już nastolatkami i wydorośleli) więc szczerze wątpię by ponownie napisali tekst w tym stylu.

 2. Aki98 Reply

  Myślę że współpraca z nim mogłaby źle wpłynąć na ich wizerunek. Dobrze się stało

 3. Ursk Reply

  Zadowolenie fanów to jedno, ale myślę, że na tym poziomie na jakim są chłopaki nikt nie chciałby dostać drugiej odsłony „expensive girl”. Osobiście cieszę się, że ARMY martwią się o wizerunek BTS, bo nawet oficjalna współpraca z tak kontrowersyjną osobą jak Yasushi mogłaby zmienić sposób postrzegania zespołu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *