IU podbija najpopularniejsze listy muzyczne Realtime Charts z utworem “BBIBBI”

10 października o godzinie 18:00 czasu koreańskiego, IU wydała swój nowy digital single – “BBIBBI” upamiętniając nim 10 rocznicę od debiutu.

Artystka własnoręcznie napisała słowa utworu. Jest to także jej pierwsze podejście do gatunku muzycznego alternative R&B.

Piosenka zadebiutowała na pierwszym miejscu list muzycznych realtime charts na najpopularniejszych stronach streamingowych w Korei. O godzinie 20:30 podbiła listy: Melon, Genie, Bugs, Mnet, Naver oraz Soribadaajmmo.

 

 

Gratulacje dla IU!

 


cr soompi

9 comments

 1. M. Reply

  Nie rozumiem fenomenu IU, jest ładna i uzdolniona, ma smykałkę owszem ale nie do muzyki tylko do aktorstwa, bardziej nadaje się do filmów/seriali aniżeli do występowania na scenie, bo starałam się zrozumieć ten cały zachwyt nad nią, przesłuchałam naprawdę kilkanaście razy jej utworów ale nadal nic, nie są chwytliwe czy zapadające w pamięć, no mnie ona nie przekonuje jako wokalistka.

 2. Br Reply

  Serio?

  ten występ jest zajebisty. Jeśli po zobaczenia tego powiesz mi ze nie nadaje się na piosenkarke, to masz problem z słuchem

 3. Suzzzi Reply

  Bo z IU jest tak samo jak z BTS… po prostu się ich kocha bez podania przyczyn.
  Dla mnie jej piosenki są strasznie oklepane i na jedno kopyto.
  Fakt ma ładny głos ale nie umiejac go wyeksponować w jakiejś dobrej piosence.

  • M. Reply

   Dokładnie, mało chwytliwe, mało emocjonalne, takie byle coś było a ludzie w większości się jarają tylko jej urodą.

 4. Drogie polskie cebule Reply

  Ludzie… Nie dziwię się, że nie rozumiecie fenomenu IU skoro wy przede wszystkim nie rozumiecie języka, w którym ona śpiewa
  Ludzie słuchają jej między innymi dla niebanalnych tekstów, z którymi mnóstwo odbiorców w Korei się identyfikuje. Podobnie jak SURAN czy Heize, które u nas też nie są specjalnie doceniane.
  Nie wszystko w muzyce sprowadza się wyłacznie do chwytliwego rytmu.
  Kultura Korei też jest dla Was obca, dziwna, ciężka do strawienia, zatem trudno żebyście zrozumieli czym jest „syndrom IU”.

  Jasne, każdy z Was ma prawo do własnego zdania: podoba mi się/nie podoba, ale niestety pisząc „nie rozumiem fenomenu XYZ” pokazujecie tylko jak bardzo Wasza kultura jest zaściankowa. Ma się wrażenie, że nie akceptujecie istnienia żadnych innych wartości niż te, które sami wyznajecie.
  Na żadnym międzynarodowym forum nie widziałam żeby ktokolwiek z zachodu
  czy wschodu napisał „nie rozumiem fenomenu”… nie wszyscy muszą się cieszyć z jej sukcesów, ale przynajmniej potrafią pogratulować.

  • M. Reply

   Zaściankowa? Co ty w ogóle piszesz? Znasz znaczenie tego słowa czy używasz je aby być cool? Nie bądź śmieszna, poważnie gdybym nie rozumiała tej całej kultury koreańskiej to nawet nie sięgnęłabym po ich muzykę, a tymczasem jestem fanką wielu zespołów oraz solistek, w tym Ben która okrzyknięta jest królową OST.
   IU jest dobra ale jako aktorka, może i ma dobry głos ale piosenki są niestety słabe.

 5. zaar Reply

  IU jest moim zdaniem fenomenem, ma 25 lat a debiutowała 10 lat temu. Pięknie się wbiła w wolny spot dla młodej solistki otoczonej GirlsBandami takimi jak SNSD, Kara, WG, Tara, Sistar etc. Właśnie to że jest unikatowa w otoczeniu pomogło jej zdobyć rozpoznawalność. Nie wszystkie jej piosenki mi się podobają ale jeszcze nie urodził się artysta który by mnie wszystkimi swoimi projektami zadowolił. Według mnie ma kawał głosu, choć widać u niej że nie lubi wychodzić ze swojej strefy komfortu.

 6. Tae33451 Reply

  Suzzzi masz problem do BTS, IU i kogo jeszcze?
  Jestem fanką wielu zespołów nawet tych nie popularnych ale jak ktoś się wybije to życzę im szczęścia. BTS mają talent. Wcześniej wybijali się inni. Może na inną skalę ale też im się udawało. Gdyby nie BTS nie słuchałabym Seventeen, NCT i innych świetnych zespołów. Jestem im wdzięczna i życzę powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *