Południowokoreański polityk chce wysłać BTS do Korei Północnej

Koreański polityk ujawnił swoje życzenie związane z występem BTS w Korei Północnej!

7 listopada członek partii Demokratycznej, Ahn Min Seok udzielał wywiadu w programie stacji KBS1 – „Jung Joon Hee’s Ultimate Current Affairs„.

 

Podczas rozmowy polityk omówił aktualne stosunki Koreą Południowej z Koreą Północną.

Jako przewodniczący specjalnej komisji do spraw Międzykoreańskiej Współpracy Kulturalno-Sportowej, która została utworzona we wrześniu tego roku, Ahn Min Seok wyraził swoje życzenie, związane z występem BTS w Pyongyang.

Przede wszystkim nasza specjalna komisja dokłada wszelkich starań, by umożliwić zespołowi BTS wyjazd i występ w Pyongyangu w przyszłym roku.

 

Prowadzący Jung Joon Hee zapytał:

Czy prawdopodobieństwo, że BTS będą mogli wystąpić w Korei Północnej jest wysokie?

 

Ahn Min Seok:

Najpierw musimy zbudować drogi porozumienia. Wymiana kultury, sztuki i sportu będzie możliwa tylko w wyniku współpracy między dwiema Koreami – chcemy to osiągnąć bez pomocy ze strony innych potężnych państw.
W szerszym ujęciu jest to zadanie dla obu Korei, aby zebrać siły i ciężko pracować, dopóki sankcje nie zostaną zniesione.

Prosimy więc, wspierajcie ten pomysł – występ BTS w Pyongyangu.

 

Wcześniej w tym roku, od 31 marca do 3 kwietnia, południowokoreańscy artyści tacy jak: Cho Yong Pil, Lee Sun Hee, Yoon Do Hyun, Baek Ji Young, Jung In, Ali, Red Velvet i Seohyun (Girls ‚Generation) odbyli w Pyongyangu serię występów.

Komentarz Ahn Min Seoka przyciągnął uwagę i wywołał poruszenie wśród słuchaczy, ponieważ to pierwszy raz kiedy polityk publicznie wyraził tego typu życzenie. Póki co nie potwierdzono jednak żadnych szczegółów dotyczących wydarzenia, czy też wyjazdu BTS do Pyongyangu.

BTS wystąpił niedawno na koncercie  “Resonance of Korean Musicians” w Paryżu, 14 października po otrzymaniu oficjalnego zaproszenia ze strony Błękitnego Domu. Po koncercie Prezydent Korei Południowej, uścisnął dłonie członków BTS. Zespół otrzymał gratulacje od prezydenta związane z ich sukcesami na listach Billboard.

 


src: (1)

8 comments

 1. BYLA EXOL Reply

  Niech rozruszają tych sztywniaków 😀
  Niech korea pln. ujrzy te chodzące cuda

 2. Excuse me? Reply

  Chodzące cuda.. takie komentarze to są takie beznadziejne ,że az się płakać chce .ok są popularni ,ale to nie są bóstwa !!Wątpie by północnym będzie się podobał ten ich „rodzaj muzyki ” Dla nich to same kwiki i rzucanie się po scenie.Wysyłanie jakiegokolwiek zespołu tam to zły pomysł..

 3. L Reply

  Licze że to niewypali. Mam nadzieje, że BTS nie da się wmanewrować w takie gierki. Oni są przede wszystkim muzykami, a nie asem w politycznych rozrachunkach. Stawiają ich w niewygodnej sytuacji.

 4. everything Reply

  Tytuł mnie rozśmieszył, to brzmi tak, jakby chciał się ich pozbyć

 5. LIU LIU Reply

  Co oni sobie myślą? Że jak BTS tam pojedzie to od razu będzie pięknie i ładnie? Ten pomysł nie wypali.

 6. Marta Reply

  XDDDDDDDDD pls skończcie pisać tak jakby ich mieli tam kuźwa zabić, red velvet były i nic się nie stało

 7. zaar Reply

  komentarz „chodzące cuda” jest legendarny. Z 15 minut zajęło mi dojście do siebie :>
  Niby BTS nie jest polityczne ale ARMY jakoś dumni byli z wystąpienia w ONZ, to w końcu są polityczni czy nie są? Tak jak Marta pisała było RV w Korei nic się nie stało. Poza tym nikomu się tam nic nie stanie jeśli będzie używał etykiety która tam panuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *